Logo Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix"
im. Henryka Ruszczyca
Organizacja Pożytku Publicznego KRS 0000163353

   
   

Larix  

   

Dla bibliotek  

   

Zapraszamy biblioteki po 7 nowości

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX im. Henryka Ruszczyca z przyjemnością informuje, że w ramach realizacji projektu „Nagranie i udostępnienie niewidomym 7 książek mówionych” zainteresowane biblioteki mogą otrzymać nieodpłatnie 7 książek, nagranych w

Projekt jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem projektu jest wsparcie osób niewidomych w dostępie do nowości wydawniczych - literatury polskiej i światowej, różnorodnej tematycznie - w systemie książki cyfrowej dla niewidomych, nagranej i zinterpretowanej przez znakomitych lektorów i aktorów.

Uwaga. Książki nagrane są w specjalistycznym kodowanym formacie mp3, obsługiwanym przez urządzenia do odtwarzania książek mówionych „Czytak” i zajmują około 1,9 GB danych.

Warunkiem bezpłatnego otrzymania książek jest dostarczenie przez biblioteki własnego dowolnego nośnika danych (np. płyt dvd lub dysku przenośnego) w celu ich skopiowania oraz podpisanie i odesłanie protokołu odbioru książek. Ze względu na koszty wysyłki zaleca się przesłanie 1 płyty DVD.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt z panią Agnieszką Kwolek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy także do siedziby stowarzyszenia w Warszawie przy ul 29 Listopada 10.

Jednocześnie informujemy biblioteki, które po raz pierwszy korzystają z naszych książek i chciałyby otrzymać wcześniej udostępnione pozycje, że mogą to zrobić po zgłoszeniu do Stowarzyszenia odpowiedniego zapotrzebowania.

Projekt: „Nagranie i udostępnienie niewidomym 7 książek mówionych” jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

   

Wspierają nas  

Logo PFRON

Logo MKiDN
Logo NCK
Logo Mazowsze
Logo Muzeum Historii Polski
   

© Copyright by Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca